2/5 - (2 امتیاز)

تمیز کردن کابینت های آشپزخانه

کابینت های آشپزخانه محل ذخیره سازی ظروف و وسایل آشپزخانه است نه چربی‌ها . متاسفانه کابینت های چوبی تمایل دارند آلودگی و چربی‌های آشپزخانه را به خودشان جذب کنند. در اینجا ما مرحله به مرحله تمیز کردن کابینت های آشپزخانه را مطرح و از اهمیت آنها برای شما صحبت می کنیم.

تمیز کردن کابینت های آشپزخانه

وقتی به تمیز کردن آشپزخانه فکر می کنیم نظرمان بیشتر متوجه تمیز کردن ته مانده های غذا و چربی در بشقاب، سینک ظرفشویی، کف آشپزخانه و دستگیره های وسایل آشپزخانه می‌افتد. ولی باید به تمیز کردن کابینت های آشپزخانه هم توجه کافی داشته باشیم که وقتی از دوده، گرد و غبار و آلودگی ها پاک می شوند، چقدر نمایان میشوند و حالت نویی از آنها به چشم می آید.

بهترین راه حل برای تمیزی کابینت آشپزخانه

وقتی کابینت های شما نیاز به یک تمیز شدن فوری و اساسی دارد، بهترین و ساده ترین راه حل معمول و موجود استفاده از مایع ظرفشویی کنستانتره بوژنه است که می تواند به طرز شگفت انگیزی تمام لکه های چربی و دوده‌ها را از کابینت ها بزداید و هیچ ضرر و زیانی به آنها وارد نمی‌کند.

توجه داشته باشید که برای تمیز کردن کابینت از دستمال نرم یا اسفنج و یا از پارچه های میکرو الیاف که خیلی جالب عمل می کنند، استفاده شود که با جمع کردن گردو غبار و آلودگی های کابینت مانع از پخش و پراکنده شدن آنها می شوند.

 

چرا کابینت های آشپزخانه لکه های چربی را به خودشان می گیرند؟

توجه داشته باشید وقتی شما یک گوشت نمک زده را روی اجاق گاز می پزید آیا فکر می کنید که چربی های متصاعد شده از آن مستقیماً روی همان منطقه پخت و پز فرود می آید؟ وقتی روغن و چربی گرم می شود به صورت قطرات چربی سبک وزن در می آیند که همراه با جریان طبیعی هوای موجود در فضای آشپزخانه و منزل به کل فضای آشپزخانه و خانه هدایت می شوند بطوریکه روی کابینت ها و دیگر سطوح قرار می گیرند، این چربی‌ها به مرور زمان با گرد و غبار و آلودگی های دیگر یک لایه ضخیمی روی سطوح می سازند که پاک کردن و زدایش آنها نیاز به ماده خوبی مثل مایع ظرفشویی کنستانتره بوژنه دارد تا این لایه های چربی و حتی چربی های سفت داخل بشقاب را تمیز کنند.

نکاتی مهم برای نحوه تمیز کردن کابینت های آشپزخانه

مهم نیست که کابینت های شما از چه نوعی باشند، لازم است چند نکته عمومی را برای تمیز کردن آنها از چربی‌ها به خاطر داشته باشید و روی آنها تمرکز کنید.

  • سطوح خارجی کابینت ها را حداقل یک بار در هفته چربی زدایی کنید.
  • از مایع ظرف کنستانتره به همراه آب گرم برای تمیز کردن استفاده نمایید.
  • یک دستمال نرم کمی مرطوب یا کمی نمدار و بدون آب اضافی برای پاک کردن به کار ببرید.
  • شستشوی ملایم با یک مقدار کمی از آب تمیز را انجام دهید.
  • اجازه بدهید در معرض هوا خشک شوند.