2.7/5 - (3 امتیاز)

تمیز کردن سینک آشپزخانه

وقتی به تمیزکردن آشپزخانه فکر می کنیم ذهن ما بیشتر به تکه های غذایی باقیمانده در ظروف غذا، سینک ظرفشویی، دسته های وسایل و کف آشپزخانه متمرکز می شود. با استفاده از مواد کاربردی تمیز کردن سینک بسیار آسان میشود:

وقتی به تمیزکردن آشپزخانه فکر می کنیم، ذهن ما بیشتر به تکه های غذای باقی مانده بر سینک ظرفشویی، دسته ها وسایل و کف آشپزخانه متمرکز می شود. در مورد تمیز کردن کابینت های آشپزخانه شاید لازم باشد کمی هم دقت به عمل آید. پس آماده باشید تا به شما بگوییم چگونه میتوانید سینک ظرفشویی را خیلی راحت تمیز کنید که پس از زدودن چربی‌های غذا و ترشحات حاصل از وعده های غذایی به خوبی می درخشند و حالت نویی از آنها به چشم می آید.

 

برای تمیز کردن سینک ظرفشویی باید موارد زیر را اجرا کنید:

 1. ظروف داخل آن را بردارید: لازم است برای تمیز کردن سینک آنها را خارج کنید.
 2. داخل سینک را آب پاشی کنید: سینک را سریع با آب گرم شستشو دهید، معمولاً شیلنگ یا شیر آب متصل شده به سینک به خوبی کار می کند اما نیاز است که با یک پارچه نمدار تمیز شوند.
 1. مایع تمیز کننده را به داخل سینک خالی کنید: مایع ظرفشویی کنسانتره بوژنه را به سطح پایینی سینک تخلیه کنید.
 2. تمیزکردن کف سینک و دیواره ها با مایع تمیز کننده: با یک پارچه و یا برس نرم یا یک اسفنج به آهستگی کف سینک و کناره های آن را پاک کنید.
 1. تمیز کردن اجزای متصله به سینک: با یک مسواک دندان، سطوح مربوط به شیر سینک و دیگر قسمت ها را تمیز می کنید.
 2. زمان شستشو: بعد از مراحل فوق ابتدا کنارهای سینک را شستشو دهید و اگر شیر شلینگ دار دارید از آن برای شستشو استفاده نمایید و اگر نه ، با یک فنجان پر از آب کف صابون ها را پاک کنید. با وجود غلظت بالا و کف فراوان، آب‌کشی آسان از دیگر ویژگی های مایع ظرف کنسانتره بوژنه می‌باشد که تجربه ای لذت بخش را میسرمی سازد. در مرحله بعد با یک حوله خشک تمام زواید را تمیز کنید.

 

نحوه تمیز کزدن شیر آب و بقیه قطعات نصب شده روی سینک ظرفشویی

مانند سینک ظرفشویی روی شیر و بقیه قطعات، لکه های چربی غذا و املاح باقی می ماند.خوشبختانه ، نیاز نیست که تمیز کردن این لکه ها همه روزه باشد و می تواند در چند مرحله به شرح زیر انجام شود:

 • با آب گرم و مقداری مایع ظرفشویی کنستانتره بوژنه کار تمیز کردن را شروع کنید.
 • با یک پارچه نرم و یا اسفنج آغشته به آب مایع صابون روی شیر و دستگیره های دیگر سینک بمالید.
 • برای زدودن چربی و تکه های غذایی کناره های شیر و مناطق غیر قابل دسترس شیر سینک و بقیه قطعات نصب شده از پارچه ابریشمی خام استفاده کنید که نخ نازک آن به بیرون کشیدن هر زایده یا دوده ای کمک زیادی می کند.
 • بعد از مراحل فوق، شیر و قطعات دیگر را با آب گرم شستشو دهید.
 • سینک و بقیه وسایل نصب شده به آن را با حوله کاغذی به خوبی خشک کنید تا املاح و لکه های باقیمانده باعث زنگ زدگی نشود.

حالا سینک و همه قطعات مربوط به آن را تمیز کرده اید و مشاهده می‌کنید که مایع ظرفشویی کنستانتره بوژنه برای تمیزی سینک آشپزخانه از لکه های چربی به جا مانده از وعده غذایی روزانه اثربخشی کاملی داشته است.