امتیاز دهید

تمیز کردن ظروف مختلف آشپزخانه به ویژه ظروف سفید

لکه بری و تمیز کردن انواع ظروف، به ویژه تمیز کردن ظروف سفید یکی از دغدغه‌های افراد مختلف است. برای این کار، مواد شوینده خاص و باکیفیتی مورد نیاز است که دارای ویژگی‌های گوناگونی از جمله ویژگی‌های زیر باشد.

تمیز کردن ظروف مختلف آشپزخانه به ویژه ظروف سفید

امروزه پخت و پز و آشپزی با استفاده از انواع دستگاه‌های پیشرفته خانگی یا رستورانی از جمله اجاق‌های هوشمند و فر دار، انواع مایکروویو، توستر، سرخ‌کن و … بسیار لذت‌بخش و آسان است و البته ظروف گوناگون، از بشقاب و کارد و چنگال گرفته تا انواع قابلمه و ماهی‌تابه و لیوان و سینی و … پخت‌وپز و سرو غذا و انواع نوشیدنی و دسر را آسانتر نموده اند.

اگرچه تهیه انواع غذا، نوشیدنی، کیک و دسر امروزه با کمک انواع دستگاه‌ها، چای‌سازها و قهوه‌سازهای خانگی و اجاق‌های گوناگون ساده به نظر می‌رسد، اما شست‌وشوی این ظروف و تمیز کردن ظروف سفید، چربی زدایی و لکه بری ظروف، یکی از دغدغه‌های افراد خانه‌دار، صاحبان رستوران و فروشگاه‌های غذای رستورانی است. امروزه محتویات فرآوری‌شده گوناگونی در انواع روغن‌ها و مواد غذایی به عنوان مواد افزودنی وجود دارند که پس از مدتی پخت‌وپز، بر روی ظروف گوناگون ایجاد لک می‌کنند. تمیزکردن این ظروف یکی از مهمترین بخش‌های تهیه و طبخ غذا است و علاوه بر اینکه منجر به رعایت بهداشت و حفظ سلامت می‌گردد، در افزایش اشتها و زیبایی بیشتر وعده غذایی سرو‌شده در این ظروف نیز موثر خواهد بود. در این نوشتار، درباره چربی زدایی و لکه بری از انواع ظروف به ویژه ظروف سفید، از بین بردن لک چای و قهوه و تمیزکاری انواع کتری برقی، قوری، در قابلمه، نمکدان، قابلمه های لعابی و … توضیحاتی ارائه شده است.

لکه بری از انواع ظروف

همان طور که اشاره شد لکه بری و تمیز کردن انواع ظروف، به ویژه تمیز کردن ظروف سفید یکی از دغدغه‌های افراد خانه‌دار و همچنین صاحبان رستوران است. برای این کار، مواد شوینده خاص و باکیفیتی مورد نیاز است که دارای ویژگی‌های گوناگونی از جمله ویژگی‌های زیر باشد:

  • غلظت زیاد
  • قدرت پاک کنندگی
  • قیمت مناسب و اقتصادی
  • آبکشی آسان
  • از بین برنده بوی بد

مایع ظرفشویی کنسانتره بوژنه محصولی شگفت‌انگیز و دارای ویژگی‌های یادشده است که دارای توانایی پاکسازی انواع ظروف و بشقاب، کتری برقی، در قابلمه، نمکدان، قوری، قابلمه های لعابی، ظرف های کیک پزی و استیل و قابلمه های آلومینیومی می‌باشد. استفاده از این مایع ظرفشویی جهت شست‌وشو و چربی زدایی و لکه بری می‌تواند علاوه بر اقتصادی بودن، تمیزی و سفیدی خاصی به ظروف ببخشد و در استفاده طولانی‌مدت و به‌صرفه آن رضایت را برای مصرف‌کننده به ارمغان آورد.

تمیز کردن ظروف سفید

علی‌رغم اینکه در ظاهر، شستن انواع ظروف امری ساده به نظر می‌رسد و اینگونه تصور می‌شود که با یک اسکاج و مایع ظرفشویی می‌توان تمامی ظروف را شست، اما این کار دشوارتر از آن چه در ظاهر دیده می‌شود بوده و ممکن است با سابیدن پی‌درپی ظروفی از جمله قابلمه و ماهی‌تابه، در روکش نچسب آنها خط و خش ایجاد شود و یا بر روی ظروف و بشقاب‌های سفیدرنگ، بی‌رنگ و یا رنگی ایجاد لکه‌هایی نماید که تا مدت‌ها نتوان آنها را پاک نمود. چربی زدایی و تمیز کردن ظروف سفید و یا به طور کلی لکه بری از ظروف مختلف بسیار مهم و حساس است و اولین ابزار برای این کار، انتخاب مایع ظرفشویی مناسب است.

مایع ظرفشویی کنسانتره و سفید کننده غلیظ بوژنه، از بهترین محصولات برای شست‌وشو و ضدعفونی کردن ظروف سفید و از بین بردن لک چای و قهوه می‌باشند. به همین منظور ابتدا ظروف رو با مایع ظرفشویی کنسانتره بوژنه بشویید. سپس دو پیمانه سفید کننده غلیظ بوژنه رو با آب رقیق کرده و اجازه بدین ظروف 5 دقیقه در این ترکیب باقی بمانند و بعد آبکشی کنید. با این روش ظروف سفید شما مثل روز اول تمیز و درخشان می‌شوند.

مایع ظرفشویی کنسانتره بوژنه

همان طور که اشاره شد، استفاده از یک مایع ظرفشویی مناسب مانند مایع ظرفشویی کنسانتره بوژنه در شستن انواع ظروف آشپزخانه، تمیزکردن ظروف سفید و لکه بری می‌تواند جهت شست‌وشوی مناسب، اقتصادی و به‌صرفه انواع کتری برقی، در قابلمه، قوری و نمکدان، استکان و نعلبکی، قابلمه های لعابی، قابلمه های آلومینیومی، ظرف های کیک پزی و استیل و … مناسب باشد.

با استفاده از یک بطری مایع ظرفشویی کنسانتره بوژنه می‌توان بیش از 8200 بشقاب شست که این تعداد بیش از دو برابر شویندگی سایر برندهای مایع ظرفشویی موجود در بازار است. همچنین با توجه به اینکه غلظت و به‌صرفه‌بودن مایع ظرفشویی یک نکته مهم و کلیدی در تهیه و مصرف آن است، آبکشی آن پس از شست‌وشوی ظروف نیز آسانتر بوده و آب کمتری در هنگام شست‌وشو هدر می‌رود.

مزیت دیگر استفاده از مایع ظرفشویی کنسانتره، آسان‌بودن استفاده از آن در هنگام شستن ظروف به دلیل دارابودن پمپ است که می‌تواند ویژگی استفاده از مایع را در ظرف خود بدون نیاز به ریختن در سایر ظروف و یا بلند و وارونه‌کردن آن برای هر بار ریختن مایع بر روی اسکاج فراهم کند.